Meble ogrodowe Kettler

Sukces firmy KETTLER bazuje na funkcjonalności, wygodnej obsłudze, doskonałym wyczuciu stylu i przede wszystkim kontrolowanej jakości. W asortymencie firmy KETTLER znajduje się szereg różnych materiałów. Starannie wyselekcjonowane materiały i surowa kontrola ich jakości gwarantują długą żywotność produktów i odzwierciedlają się w znakomitych wynikach testów oraz w licznych oficjalnych znakach jakości. Jednym z nich jest oczywiście znak TÜV/GS, który gwarantuje sprawdzone bezpieczeństwo w ramach norm DIN i Euro.

Aluminium – metal najwyższej jakości

Aluminium KettlerLekkość, stabilność, elastyczność, elegancja… Aluminium oferuje szereg pozytywnych właściwości. Materiał ten można poddawać różnym technikom obróbki. Aluminium można dowolnie kształtować przy zastosowaniu niemal wszystkich tradycyjnych metod obróbki, jak piłowanie, obróbka skrawaniem, spawanie, szlifowanie i gięcie. To bogactwo możliwości sprawia, że aluminium jest absolutnie bezkonkurencyjnym materiałem.


Z tego szlachetnego metalu firma KETTLER tworzy coś więcej: Dzięki uszlachetnieniu powierzchni za pomocą specjalnej powłoki proszkowej stelaże aluminiowe nie tylko zachowują swoją nieporównywalną atrakcyjność, lecz także są łatwe w pielęgnacji i całkowicie niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Ten zbiór cech sprawia, że aluminium znakomicie nadaje się jako metal do stosowania w meblach wypoczynkowych.

Stylowe aluminiowe ramy o płynnych liniach tworzą perfekcyjny, nowoczesny styl, który nadaje ponadczasowy charakter np. meblom z serii AVANCE .

Meble ogrodowe Kettler Avance

W połączeniu z elastyczną, a zarazem zachowującą kształt tkaniną odporna na warunki atmosferyczne, powstała wyjątkowa kompozycja aranżacji wnętrz.

W pełnej harmonii łączą się tutaj ze sobą wyszukane materiały, perfekcyjna obróbka i stylowa forma, tworząc estetyczną symbiozę.

Tkanina outdoor – materiał z charakterem

Tkanina Outdoor KettlerPołączenie chłodnej elegancji aluminium i stali z wysokiej jakości tkaniną outdoor tworzy nowoczesną stylistykę o wyjątkowej lekkości. Zachwycającą stylistykę uzupełnia nowoczesna tkanina o wyjątkowych właściwościach. Tkanina przepuszcza powietrze, co wyraźnie widać w jej luźnej strukturze tkania. Ponadto włókna tkaniny zewnętrznej są przyjazne dla skóry, odporne na działanie preparatów przeciwsłonecznych i promieniowania UV, nieprzemakalne i szybkoschnące.

Mimo że tkanina zachowuje kształt, miękko dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia pierwszorzędny komfort użytkowania.

tkanina outdoor KettlerPrzy równoczesnym splocie wielu włókien tkaniny odporna na warunki atmosferyczne powstaje grubo tkana struktura przepuszczająca powietrze i charakteryzująca się przyjemną estetyką.

tkanina outdoor Kettler

Siatkowa struktura gwarantuje maksymalną przepuszczalność powietrza przy zachowaniu znakomitego komfortu użytkowania.

Drewno teak

Drewno Teak Kettler

FSC certyfikat Do produkcji mebli wypoczynkowych i ogrodowych firma KETTLER stosuje tylko wyselekcjonowane, suszone na powietrzu drewno. Wybierając źródła zaopatrzenia, KETTLER zwraca także uwagę na zrównoważoną, dbającą o zasoby naturalne gospodarkę leśną. Stosowane drewno pochodzi z kontrolowanych upraw plantacyjnych i posiada certyfikat FSC®.

Staranna obróbka opiera się na tradycyjnych metodach rzemieślniczych. Dzięki zmagazynowanej w drewnie teak mieszance olejów i składników kauczuku drewno to jest niemal całkowicie odporne na próchnienie. Ani niska ani wysoka temperatura, jak również deszcz czy woda morska nie są w stanie mu zaszkodzić. Z biegiem czasu drewno pokrywa się naturalną srebrną patyną i zyskuje na atrakcyjności. Stosując preparaty do pielęgnacji, można zapobiec efektowi powstawania patyny.

Tworzywo sztuczne – materiał idealny

tworzywo sztuczne kettler

Ze względu na różnorodne możliwości zastosowania i modyfikacji tworzywo sztuczne jest nieodzownym elementem współczesności i zapewne także przyszłości. KETTLER przez dziesięciolecia zgromadził olbrzymie doświadczenie w tym zakresie i stworzył specjalne receptury dla tworzyw sztucznych, z których w zakładach produkcyjnych w Niemczech wytwarza wysokiej jakości meble.

KETTALUX
Wyjątkową cechą obróbki tworzywa sztucznego przez firmę KETTLER jest dwukomponentowy proces formowania wtryskowego. Jego obecny przebieg został w dużym stopniu opracowany przez firmę KETTLER i znanego producenta maszyn do formowania wtryskowego.

W wyselekcjonowanych zestawach mebli ogrodowych KETTLER stosuje elementy siedzisk i oparć, a także podłokietniki i blaty z tworzywa Kettalux. Elementy te powstają w procesie produkcji opartym na dwukomponentowej metodzie formowania wtryskowego: powłoka zewnętrzna składa się z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które tworzy twardą powierzchnię, a rdzeń z przetworzonego, pochodzącego z recyklingu trwałego materiału z tworzywa sztucznego (patrz rys.). Proces ten umożliwia wytwarzanie mebli wypoczynkowych o gładkich powierzchniach, cienkich ściankach i estetycznym wyglądzie.

KETTALUX-PLUS
W wyselekcjonowanych zestawach meblowych i stołach opatrzonych znakiem KETTALUX-PLUS powierzchnie z tworzywa sztucznego są powleczone dodatkową warstwą lakieru, który nadaje połysk i ułatwia pielęgnację.